הכריכה של של קוף מכונף #1 – הנסיון הראשון שלי בגרפיקה ממוחשבת..

קישור לחוברת המלאה בקובץ אקרובט
(כל הזכויות שמורות ליוצרי החוברת 1996)

את גדי ברינקר הכרתי כאשר היינו יחד בקורס חובשים בבית הספר לרפואה קרבית של צה"ל, היה לנו עניין משותף בספרות, אומנות ופילוסופיה, ויחד עם ליאור אשכנזי, שהיה חברו של גדי מירושלים, החלטנו ליצור פנזין, שיהווה עבורנו חברה יצירתית, אינטלקטואלית, ויתן לנו במה עצמאית שעליה נוכל לבטא את עצמנו.
קראנו לחוברת בשם "קוף מכונף" מכיון שזה סימל עבורנו את השאיפה שלנו לעסוק ביותר מקיום יומיומי (לקבל כנפיים), כפי שגדי מתאר את העניין בדבר העורך שלו בחוברת הראשונה, וגם בגלל שהחיילים של המכשפה הרעה מספר הפנטזיה "הקוסם מארץ עוץ" הם קופים מכונפים, וזה פשוט Cool. סביב העניין התקבצו אנשים נוספים אשר תרמו את פרי עטם ומיצירתם והעניין יצא לדרך, שבמסגרתה במשך כשנה וחצי יצאו לאור שישה גליונות של כתב העט.

החוברת הראשונה הייתה ירית הפתיחה של היוזמה הזו, ואפילו שהיא נופלת מהחוברות שבאו אחריה בהרבה היבטים, לטעמי היא החוברת הכי מרגשת, משום שהייתה אקט עצמאי, אמנציפציה קריאייטיבית של החבורה שלנו. ואני זוכר כמה התרגשנו כשקיבלתו את העותקים מודפסים (נדמה לי שהיו 2000).
עבורי באופן אישי החוברת מציינת את פתיחתה של התקופה הראשונה, בה הצגתי אומנות לקהל, תקופה שהתחילה ב 96 עם החוברת הזו, והסתיימה ב 98 עם התערוכה "תעלומת תרגום".

התכנים של קוף מכונף #4 הם אסופה אקלקטית של רשמים, חלקם סקירות של מדיה ותופעות תרבותיות מהתקופה, חלקם פואטיקה ושירה, וחלקם נסיון ישיר ואמיץ לגעת באמיתות.
בין התכנים הללו ניתן למצוא:
תרגום לעברית של מילות הפתיחה העוצמתיות של הספר Nova Express מאת וויליאם בורוז – גדי ברינקר
סקירה על סדרת הקומיקס Sandman מאת ניל גיימן – ליאור אשכנזי
מבוא לתורתו של שנקרה – זרם במחשבה הבודהיסטית – דני גליק
מאמר על תורתו של פרופ' ישעיהו לייבוביץ' – אשר אטדגי
טקסט\מניפסט פוסט מודרניסטי – פרי כתיבתי

היוצרים של "קוף מכונף #1:

גדי ברינקר
ליאור אשכנזי
דני גליק
יובל הררי
ג'יימס פומרוי
אביחי רולניק
אשר אטדגי
עודד אראל (אנוכי)

מודעות פרסומת